Ogłoszenie

UWAGA: 13.11.2009 - Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).


#1 2008-04-16 13:51:20

MamutMen

Użytkownik

Skąd: Sulechów/Zielona Góra
Zarejestrowany: 2008-04-16
Ujeżdżam: Deep Sea Blue B12 K4

Jakie ubranie na turystyka?

Witam!

Nie będę ukrywał, że jestem tu nowy więc na wstępie witam wszystkich.

Mam pytanie odnośnie ubrania na turystyka a konkretnie zalet/wad poniższej konfiguracji. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki dotyczące użytkowania. Mam nadzieje, że znajdzie się paru, którzy w praktyce przetestowali choć 1 część tego zestawu. Wskazówki co do jakości i renomy firmy. A może coś innego polecicie w podobnej cenie?

1 Kask:
Shoei Multitec Tutaj

2. Kurtka tekstylna:
Ret Bike RETTOURING 2008 Tutaj

3. Spodnie tekstylne:
Ret Bike RETTRAVEL 2008 Tutaj

4. Buty:
Diadora BULLET 2008 Tutaj

Rękawice już kupiłem więc nie pytam o nie

Z góry dzięki za pomoc.

Ostatnio edytowany przez MamutMen (2008-04-17 10:57:54)

Offline

 

#2 2008-04-16 17:27:11

radekb

Moderator

2385412
Call me!
Skąd: Krasny Las
Zarejestrowany: 2007-11-23
Ujeżdżam: B12S K1 i DRynda

Re: Jakie ubranie na turystyka?

I ja witam, i zapraszam do Przywitalni.
A potem pogadamy sobie o ciuchach.
Temat, przyznaję, bardzo ciekawy.


601 242 597

Offline

 

#3 2008-04-16 17:28:57

Jacekrysiek

Użytkownik

Skąd: londyn/ostrowiec sw
Zarejestrowany: 2008-04-03
Ujeżdżam: czarny 600S '01

Re: Jakie ubranie na turystyka?

pytania konkretne rzeczywiscie ,ale jak radekb napisal -wszystko w swoim czasie

Ostatnio edytowany przez Jacekrysiek (2008-04-16 17:29:30)


never trade luck for skill

Offline

 

#4 2008-04-17 13:41:21

radekb

Moderator

2385412
Call me!
Skąd: Krasny Las
Zarejestrowany: 2007-11-23
Ujeżdżam: B12S K1 i DRynda

Re: Jakie ubranie na turystyka?

O, i teraz możemy gadać.


Jeśli chodzi o kask, to wybór bardzo dobry. Sam jeżdżę w Multitecu i uważam, że jest to jeden z lepszych kasków szczękowych na rynku. Jedyne, co mi brakuje, to blenda przeciwsłoneczna. Mam nadzieję, że Multitec 2 już takie ustrojstwo będzie miał. Shuberth ma blendę, ale ja mam niegermańską chyba głowę, bo nie pasuje mi ani jak.

Ja jeżdżę w kurtce i spodniach BF Desert i bardzo sobie chwalę. Są nieco droższe od RetBike, ale przypuszczam, że lepsze. Mnie się RetBike wcale nie podoba i z tego, co słyszałem, z jakością też nie jest najlepiej. Do BF nie ma się gdzie przyczepić.

Na nogach mam Alpinestars Web GoreTex i takie buty Ci mogę polecić. Stylistycznie nudne, ale jakościowo i funkcjonalnie- rewelacja. Cena też nie zabija. O Diadorach nie wiem nic, więc wypowiadał się nie będę.


601 242 597

Offline

 

#5 2008-04-17 17:48:37

 macbo

Użytkownik

4868539
Skąd: Milanówek/Wawa
Zarejestrowany: 2008-02-28
Ujeżdżam: bordowy, 650 SA, K7

Re: Jakie ubranie na turystyka?

Ja polecam kaski SUOMY ?(znajac zycie kazdy poleci to w czym jezdzi;)) - dla mnie super wygodne i caliem zgrabna kolorystyka, co do ubioru - znow mozna powiedziez ze sa gusta i gusciki - Konrad polecil Ci BF ja zas jezdze w MODECE Shield Pro - tekstylna, ciepla, z wypinana membrana oraz spora iloscia ochraniaczy ktore maja szanse spelniac swoja role gdyz sa nienajgorszej jakosci i wytrzymalosci, Podobnie ze spodniami, choc ja musze przyznac ze spodni sobie nie kupilem do kompletu gdyz pozalowalem kasy i kupilem tansze Tshula zreszta nie narzekam na nie choc z jakoscia jest lekko na bakier gdyz po 2 miesiacach uzytkowania odpruwaja mi sie rzepy na nogawkach - lae to raczej banal i latwo mozna poprawic. Buty jaknarazie na nogach rowniez Modeki - zadowolenie jest - przynajmniej nie zaplacilem za nie majatku a raczej spelniaja swoja role - wysokie, wygodne, z podwojnym zapieciem wzmacniana kostka a przede wszystkim skurzane a to juz cos. Jakbys mial wiecej pytan to moje gg widac )
Pozdrawiam

Offline

 

#6 2008-04-17 18:03:25

Tomek

Modern-Father

Zarejestrowany: 2007-11-25

Re: Jakie ubranie na turystyka?

To teraz ja
Polecam zakupić spodnie skórzane.
A jak już tekstylne
to bardzo dobrze dopasowane maja być ochraniacze do nogi i bioder.Ochraniacze nie mogą się przesuwać latać luźno bo narobią więcej szkód niż pożytku.
Kask jak najbardziej SHOEI lub SHUBERT .Ten drugi podobno cichszy
Ogólnie nie polecam oszczędzać na ciuszkach.Masz w nich czuć sie swobodnie/wygodnie a nie jak rycerz w zbroi(tam uwiera tu wisi).


[b]Tomek
http://ggmania.eu/ico/links/947886001256820708.gif
Lepiej być 30 minut później Niż 30 lat za wcześnie

Offline

 

#7 2008-04-17 19:17:53

wrc12

Użytkownik

3505942
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-12-01
Ujeżdżam: gsr 600

Re: Jakie ubranie na turystyka?

JAK  COS  TO PO NIEDIELI BEDE MIAł  DO SPRZEDANIA  KURTKE TEKSTYLNA  "IXS" za jakiesz  grosze   rowniez po niedzieli bede  znal  rozmiar  stan bdb . po niedzieli bo wisi  u  brata  w szafie a on   wyjechal


jazda na gumie  bezcenne

Offline

 

#8 2008-04-17 19:51:05

masher1000

Godfather

1087966
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-11-15
Ujeżdżam: black B6 '99 + B12,5 K7
WWW

Re: Jakie ubranie na turystyka?

Lukasz, to daj mi tez znac za ile i jaki rozmiar - ew. jakies fotki?


__________________
Born to be Bandit
http://img128.imageshack.us/img128/1609/avtkl4.gif

Offline

 

#9 2008-04-17 21:13:19

Jacekrysiek

Użytkownik

Skąd: londyn/ostrowiec sw
Zarejestrowany: 2008-04-03
Ujeżdżam: czarny 600S '01

Re: Jakie ubranie na turystyka?

moje trzy grosze na temat kasku.wygodny na maxa.troche wieje w srodku zwlaszcza zima ale balaclava zalatwi sprawe .a na trasie korki w uszy bo ogluchniesz.lekki nie jest ale kark masz jak u byka pewnie .no i tak blenda przeciwsloneczna by sie przydala.takze sam widzisz ze lepszego kasku nie znajdziesz.to co napisalem moze wyglada ze ceniutki kask.ale jezdze w nim oddakd jest na rynku i super sie spawuje .jesli dobrze dopasujesz mozesz jechac caly dzien i nic nie cisnie chyba ze miales robiona lobotomie.kup do srodka nakladke antymgielna i nawet w deszcz i mroz widzisz jak malowanie.malo nie kosztuje ale warto,na trasie czy w miescie jak z kims chcesz chwile zamienic slowo czy walnac w pluco.nie sciagasz calej czapy.wiadomo przy szlifie mniej trwaly ale raczej szczeki ci nie wyrwie.wygodny w otwieraniu-jedna reka.do zapiecia sie przyzwyczaisz na oczko nie zatrzask-w kilka dni.ogolnie polecam chyba ze lubisz malowania,ale sadzac po stroju wyboru kup bialy bedziesz widoczny i bedziesz wiedzial kiedy czyscic kask.good luck


never trade luck for skill

Offline

 

#10 2008-04-17 22:11:03

radekb

Moderator

2385412
Call me!
Skąd: Krasny Las
Zarejestrowany: 2007-11-23
Ujeżdżam: B12S K1 i DRynda

Re: Jakie ubranie na turystyka?

Wszystko pięknie ładnie Jackuryśku, ale konkretnie o jaki kask Ci chodzi?
Chyba nie masz na myśli Multiteca?
Bo Multitec wcale nie jest głośny, wcale tak strasznie w nim nie wieje, pinlocka kupować nie trzeba, bo jest w komplecie, whisper strip też.


601 242 597

Offline

 

#11 2008-04-18 00:48:14

wrc12

Użytkownik

3505942
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-12-01
Ujeżdżam: gsr 600

Re: Jakie ubranie na turystyka?

ja lubie jak mi wieje . jak bym chcial ciszy i spokoju to jezdził  bym samochodem . psujecie sobie cala  frajde


jazda na gumie  bezcenne

Offline

 

#12 2008-04-18 00:49:45

wrc12

Użytkownik

3505942
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-12-01
Ujeżdżam: gsr 600

Re: Jakie ubranie na turystyka?

masher1000 napisał:

Lukasz, to daj mi tez znać za ile i jaki rozmiar - ew. jakieś fotki?

spoko  ale to dopiero po niedziel


jazda na gumie  bezcenne

Offline

 

#13 2008-04-18 11:26:34

Jacekrysiek

Użytkownik

Skąd: londyn/ostrowiec sw
Zarejestrowany: 2008-04-03
Ujeżdżam: czarny 600S '01

Re: Jakie ubranie na turystyka?

radekb napisał:

Wszystko pięknie ładnie Jackuryśku, ale konkretnie o jaki kask Ci chodzi?
Chyba nie masz na myśli Multiteca?
Bo Multitec wcale nie jest głośny, wcale tak strasznie w nim nie wieje, pinlocka kupować nie trzeba, bo jest w komplecie, whisper strip też.

no mowie o multitecu.co prawda jezdze bez whisper stripa wiec nie wiem jak w nim ale bez niego mowie szczerze hula wiatr w e wlosach jak halny w tatrach.serio .chyba ze masz szybe na wsokosci czola radek wtedy moze nie.no to musze sprpobowac z tym stripem .ale radek rozpedzales sie w nim jakos szybciej troche ?ale ty masz wyzasza szybe przeciez ....tak czy siak napisalem ze kas jest ok przeciez...


never trade luck for skill

Offline

 

#14 2008-04-18 12:18:43

MamutMen

Użytkownik

Skąd: Sulechów/Zielona Góra
Zarejestrowany: 2008-04-16
Ujeżdżam: Deep Sea Blue B12 K4

Re: Jakie ubranie na turystyka?

Ok poczytałem trochę o Multitecu i klamka zapadła, że go biorę. Czytając wasze i innych opinie doszedłem do wniosku, że RetBike odpada.
Zastanawiam się nad czymś z BF, IXS, Alpinestars. Może macie jakieś konkretne modele, które w naszym klimacie sprawdzają się dobrze?

Offline

 

Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.prozacnation.pun.pl www.granarutofan.pun.pl www.sweetszatan.pun.pl www.antifapulawy.pun.pl www.srk-madhuri.pun.pl