Ogłoszenie

UWAGA: 13.11.2009 - Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).


#1 2009-03-15 22:54:05

krzysztofmielnik

Ojciec Moderator - Naczelny Baner PBC

2593112
Call me!
Skąd: Rybnik / Katowice
Zarejestrowany: 2008-03-29
Ujeżdżam: XL1000V '00

nowy się wita

"Zmusił mnie regulamin, więc się witam. Mam motocykl*, pewnie nie wiecie, ale to Bandit."

* - możliwy wariant: jestem posiadaczem motocykla, albo chciałbym kupić motocykl.


Drodzy forumowicze PBC. Przedstawiam u góry to uniwersalny wzór lakonicznych przywitań ostatnio spotykanych wśród nowo rejestrowanych członków. Na naszym forum przybywa użytkowników, prawdziwy wysyp około-sezonowy, ale większość tych przywitań są prawie identycznie oszczędne w słowach. Wielokrotnie podkreślaliśmy, że nasze forum jest wyjątkowe, a to w głównej mierze dzięki osobom, które to forum współtworzą. Atmosfera między nami wymaga, żebyśmy też coś o sobie powiedzieli, jak mamy na imię, czym się zajmujemy, interesujemy, jak długo jeździmy, skąd jesteśmy.

Ostatnio odnoszę wrażenie, że jesteśmy jakąś grupą wsparcia dla AP - anonimowych posiadaczy, AZ - anonimowych zapierd....czy, AM - anonimowych marzycieli, ACZ - anonimowych czytaczy. Dzielimy się swoją wiedzą, doświadczeniem z każdym, kto kocha motocykle, odpowiadamy na pytania z życzliwością, z chęcią pomocy, piszemy po nocach odpowiedzi na różne pilne posty, a tu jak na złość, przybywa kolejnych, nic nie chcących powiedzieć o sobie, obrażonych na nasz regulamin, wklepujących klawiszami kilka nic nie wnoszących słów członków, którzy zaraz chcą pomocy w przedziwnych sprawach.

Dla mnie forum PBC to nie jakiś telefon zaufania, że anonimowo można uzyskać wszelkie porady bez żadnych zobowiązań. Na domiar złego denerwuje mnie to, że nowo zarejestrowane osoby przyznają, że czytają nasze forum już od dłuższego czasu, a więc także znają nasze zasady i wiedzą, że należy się przywitać, że należy coś więcej napisać o sobie, że dopominamy się o zachowanie przyjętych zasad, że szanujemy ludzi, dzięki którym to forum jest właśnie takie wyjątkowe.

Mam ochotę tym wszystkim anonimowym posiadaczom nie odpowiadać wcale na posty, albo czynić to w równie nic nie znaczący sposób.
- cześć. mam problem, Bandzior się dławi.
- cześć. widocznie się popsuł.
- no, ale co dokładnie?
- motocykl.

APEL: Uwaga nowo rejestrujący się - Wy razem z nami współtworzycie to Forum, dajcie też coś od siebie, a nie tylko bierzcie. Nie psujcie atmosfery przez olewanie kultywowanych tu zasad!!!

PS: Drodzy Parafianie, sorry za to kazanie, ale mnie trochę moje rzemiosło poniosło


Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia

PBC gratulujemy Moderatorów.

Offline

 

#2 2009-03-15 23:06:19

zuluss

Użytkownik

501758
Skąd: Poznań/Luboń
Zarejestrowany: 2008-10-10
Ujeżdżam: Czarny Bandzior 650 A K7

Re: nowy się wita

W 100% zgodze sie z Toba Krzysiek i w 100% Masz racje . Jak tak dalej bedzie to Wladza nasza tego nie ogarnie i zrobi sie balagan , mysle rowniez ze tak jak wspomniales ,, czytają nasze forum już od dłuższego czasu " to i znaja nasz regulamin a skoro NOWY nie przywita sie  jedno ostrzezenie i BAN. Wszystko w gesti Prowadzacych.

P.S Kazanie OK - miejmy nadzieje ze zaskutkuje.

Ostatnio edytowany przez zuluss (2009-03-15 23:09:40)


Mnóstwo wyjazdów i tyle samo powrotów !
[...] codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy.

Offline

 

#3 2009-03-15 23:14:04

karolclio2

Użytkownik

4887232
Skąd: Piaseczno
Zarejestrowany: 2008-03-23
Ujeżdżam: Nebeski 600N "02r

Re: nowy się wita

zuluss napisał:

,, czytają nasze forum już od dłuższego czasu "

Lecz pewnie nie dokładnie bo wciąż powtarzają sie te same pytania a wystarczy czytać lub użyć użyć opcji szukaj...a odpowiedz sama się znajdzie.

Offline

 

#4 2009-03-15 23:16:31

zuluss

Użytkownik

501758
Skąd: Poznań/Luboń
Zarejestrowany: 2008-10-10
Ujeżdżam: Czarny Bandzior 650 A K7

Re: nowy się wita

karolclio2 napisał:

zuluss napisał:

,, czytają nasze forum już od dłuższego czasu "

Lecz pewnie nie dokładnie bo wciąż powtarzają sie te same pytania a wystarczy czytać lub użyć użyć opcji szukaj...a odpowiedz sama się znajdzie.

Dokladnie


Mnóstwo wyjazdów i tyle samo powrotów !
[...] codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy.

Offline

 

#5 2009-03-15 23:17:39

jacewer

Użytkownik

7075825
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-03-17
Ujeżdżam: B6 96' -> V-Strom 1000

Re: nowy się wita

Również się zgadzam... jednak jakoś nigdy nie ciągnęło mnie do Przywitalni. Może to z mojej strony niegrzeczne, nie wiem. Nie ciągnęło w sensie odpisywania monosylabami czy coś. Nie jest to z mojej strony do końca dobrze, ale nieważne.

Nieco rozumiem teraz postawę ludzi z Bractwa Suzuki. Jasne, nie chcę tutaj forsować ich stylu przyjmowania nowych ludzi, gdyż jest moim zdaniem nieco przegięty... Ale jednak widać tutaj u nas, że jest właśnie wiele osób traktujących nasze forum jako telefon zaufania. Nie odzywają się w innych działach...

Trzeba przyznać przecież, że z ponad 500 użytkowników ilu tak naprawdę tworzy tutejszą fantastyczną atmosferę? 50? Maksymalnie. Nie chcę tutaj absolutnie wprowadzania podziałów, forum A i B, jakichś oznaczeń przy nickach...

Wiem również, że takie apele nie dadzą zbyt wiele. Jednak przyda się kolejny apel do nowych użytkowników, żeby dali się poznać. Żebyśmy mieli szanse ich polubić i cieszyć się tym, że dzielimy się wiedzą z wartymi tego ludźmi. Nie musicie nic udowadniać, że jesteście tego warci, absolutnie nie. Ale kilka słów, to przecież NIC nie kosztuje.


życie to w ogólności dożywocie

Offline

 

#6 2009-03-15 23:52:27

Karbiker

Użytkownik

6740798
Call me!
Skąd: Chrzanów
Zarejestrowany: 2008-02-12
Ujeżdżam: Yamaha FZS 1000 z 03r.
WWW

Re: nowy się wita

No i ktoś w końcu podjął temat o tym co już kilkakrotnie wspominałem! Krzysztofmielnik chwała Ci za to i miejmy nadzieję, że ten apel coś da i przyniesie pozytywnego! Ja jestem cały czas za tym, aby wprowadzić szablon jak każde powitanie ma wyglądać i co ma się w nim znaleźć! Na GP tak właśnie jest i działa to bardzo dobrze! Możliwości egzekwowania tego jest kilka, zaczynając od banów różnego rodzaju lub zakaz pisania w innych działach, gdy nie ma się w 100% dobrze napisanego przywitania! Tyle ode mnie! ADMINISTRATORZE oraz Drodzy MODOWIE pomyślcie o tym!


__________________________________________________________________________________________
Zmieniać poglądy bez przymusu - świadectwo rozwoju; pod przymusem - sztuka przystosowania, też wysiłek.
http://www.bikepics.com/members/karbiker/ http://mototurystyka.socjum.pl/
Demoludy---->Jincheng Knight JC50Q---->GS 500E---->Bandit 600S---->Fazer 1000---->...cdn?

Offline

 

#7 2009-03-16 00:08:15

MamutMen

Użytkownik

Skąd: Sulechów/Zielona Góra
Zarejestrowany: 2008-04-16
Ujeżdżam: Deep Sea Blue B12 K4

Re: nowy się wita

Sprawa godna uwagi

Powiem szczerze, że ostatnio trochę irytują mnie te lakoniczne przywitania. Coraz częściej pisane są one jako 2 post po 1 był zamieszczony w dziale Technika z zapytaniem bo coś nie działa i zwrócono uwagę, że najpierw trzeba się przywitać. Wówczas przywitanie jest traktowane i pisane na odpi...ol, żeby się nie czepiali.

Przecież właśnie to, że dajemy się poznać tworzy jeden z elementów niepowtarzalności i wyjątkowej atmosfery na tym forum. Tak ciężko napisać parę słów od siebie?

To forum a przede wszystkim ludzie, którzy je tworzą pomogły mi wielokrotnie. Począwszy od odpowiedzi na moje pytania, czasem nawet banalne, po przesłanie mi brakującej części.

Sam staram się pomóc innym na ile tylko potrafię.

Panowie i Panie przez wzgląd na szacunek dla ludzi, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas, dzielą się z wami swoja niebagatelną wiedzą wypadałoby się porządnie przywitać i przedstawić.

Offline

 

#8 2009-03-16 06:42:35

Aspiryna

Użytkownik

Skąd: Południe/ ok. Krakowa
Zarejestrowany: 2009-01-05
Ujeżdżam: B600N K1 a mnie kobieta ;P

Re: nowy się wita

Ale się ciekawie złożyło.  Kilka minut temu nie wytrzymałem i nerwy mi puściły jak przeczytalem przywitanie Smakosza a teraz czytam tego posta i przyznaje 100% słuszności i cieszy mnie że nie ja jeden PROTESTUJE.
Dziękuje Krzysztof że poruszyłeś ten temat.

Skopiuje co by szybciej było :
"Ps. Myśle że trzeba coś zmienić w przywitalni, bo to już zakrawa na .....
Banować takich co nie czytają regulaminu i olewają idee tego forum. Poprostu bez rozczulania się bo inaczej porządku nie będzie. I skrucić przywitalnie do max 4 dni bo więcej postów się wyświetla z przywitalni niż z technicznych rzeczowych."

Myśle że nie ma co się czaić tylko wyrzucać takich gagadków co olewają to forum a nas wykorzystują bo przecież my poświęcamy im swój czas. Jak ktoś rejestruje się tutaj bo chce zadać pytanie i napisać jednego posta na 6 miesięcy to niech lepiej skorzysta z innego forum - to moje zdanie.

Moje pomysły (na szybkiego, bo śpiący jestem a jeszcze cały dzień charówy się szykuje):

1.Przywitalnia - wątki aktywne max 4 dni a 3 to chyba optymalnie - będzie sprawniej przebiegało czytanie nowych postów tych dotyczących innych działów a drugi + to że nie będzie takiego nabijania licznika napisanych postów przywitaniami. Sądze że przez 3 dni wystarczająco dużo osób się przywita by świeżak czuł sie zauważony i mile przywitany

2.Jakiś system typu - Przywitanie i możliwość pisania postów dopiero np po 7 lub 14 dniach - to zmniejszy ilość przypadkowych osób rejestrujących się utaj bo o swój problem będą mogli zapytać dopiero po 2 tygodniach więc znajdą odp gdzie indziej i zaśmiecą inne forum,   a Ci którzy rejestrują się tutaj z prawdziwej pasji do Banditów napewno się nie obrażą że muszą zaczekać 2 tyg na wcielenie do grona.

3. Usówać takich co nie przeczytają regulaminu i przywitają się jednym zdaniem. Usunąć bez tłumaczenia dlaczego. Jeśli on nie przeczytał regulaminu to niech nie czyta również uzasadnienia wyrzucenia. Może to radykalne ale skoro ktoś tu się rejestruje to powinien znać zasady panujące na forum, inaczej po co ten regulamin jest napisany?? po co ja się do niego stosuje skoro inni nie muszą ??

4.Wprowadzić nakaz kategorycznego podawania rocznika i pojemności i wersji bandita pod Avatarem tak żeby było Czarno na Białym kto czym jeździ więc wiadomo w sprawie jakiego moto ma zapytania, bo jak widze to w co 3 poście ktoś pisze że ma problem z tym czy tamtym a później 5 osób się go dopytauje o rocznik jego dziorka, pojemność i wersje bo niewiadomo jakiego moto pytanie się tyczy.    Jeśli ktoś się boi podawać skąd jest dokładnie to niech poda najbliższe większe miasto.
==================================
To są tylko moje uwagi i nie zamierzam ich nikomu narzucać, ale sądze że są warte przemyślenia. Sam jestem tu zaledwie od stycznia ale przejmuje mnie los tego forum i coś nie coś się udzielam. Coś musimy wkońcu zrobić bo zapanuje tutaj chaos i będzie 1500 użytkowników z czego 50 udzielających się dla 1450.  Uważam że każdy ma prawo się tu zarejestrować pod warunkiem że jak uzyska odpowiedź na nurtujące go pytanie to nie zapomni o tym forum i ludziach go tworzących i bedzie się udzielał, pomagał reszcie w sprawach w których jest mocny.


Prędkość może kiedyś zabije Cię, lecz dziś to ona żyć Ci daje....

Offline

 

#9 2009-03-16 07:59:39

kidi27

Użytkownik

Call me!
Skąd: Smardzewice
Zarejestrowany: 2008-11-07
Ujeżdżam: 650 N K5

Re: nowy się wita

Popieram kazanie Krzysztofa....
te przywitania typu "mam 600N 99r. witam"  niech sobie w buty wsadzą,co my możemy wiedzieć o takim użytkowniku,może handlarz,albo wysłannik konkurencji itp.


Wiara,nadzieja i miłość ------------->GSF650n

Offline

 

#10 2009-03-16 09:29:23

Tomek

Modern-Father

Zarejestrowany: 2007-11-25

Re: nowy się wita

Wszyscy macie rację
Powtarza się to zawsze na wiosnę jak i w lato.Temat wałkowaliśmy w zeszłym roku.Jest to dobijające.Jedyne co udało nam się wyegzekwować to to ze pierwszy post to nie jest typy "Nie pali wróżka potrzebna"
Ja tak to odbieram.O ile ktoś fajnie się przywita lub przeprosi że dał plamę i to nadrobi w elegancki sposób to jest git.Ale jak ostatnio czytam któryś post z kolei "Po zimie nie chce zapalić" czy "Przerywa po kilku kilometrach " i nie wiem nawet co klient już sprawdził ba nawet jaki ma model Dziora no to wybaczcie nóż sam się w kieszeni otwiera.Przestanę odpisywać albo  będę usuwał lub edytował posty z dopiskiem "co sprawdziłeś zanim zadałeś pytanie" "Czy przejrzałeś forum"
Jeżeli zaś chodzi o przywitania sam osobiście zamykam wszystkie przywitania po 3 dniach.Czasami są dłużej ale sorki robię to dorywczo jak mam chwilkę czasu.
Kiedyś banowałem wszystkich którzy nie przywitali się .Wysyłałem info do nich ze konto zostanie zablokowane.I co.I nic.Tylko kilka próśb oraz kilku pieniaczy dlaczego a gdzie to napisane że nie wolno.Zacznę banować bez ostrzeżenia.Jak się nie podoba niech idzie gdzie indziej.Psuje się atmosfera.Igor powinieneś zacząć usuwać zbanowanych użytkowników albo daj takie uprawnienia np.Mi


[b]Tomek
http://ggmania.eu/ico/links/947886001256820708.gif
Lepiej być 30 minut później Niż 30 lat za wcześnie

Offline

 

#11 2009-03-16 10:09:36

masher1000

Godfather

1087966
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-11-15
Ujeżdżam: black B6 '99 + B12,5 K7
WWW

Re: nowy się wita

Zawsze możemy zaostrzyć rygory rejestracyjne, tylko potrzebny jest ktoś kto będzie weryfikował. Można zrobić tak, że w przywitalni będą pisać goście przed rejestracją i jeżeli stwierdzimy, że wypowiedź ta jest wystarczająco wyczerpująca to takiego pacjenta dopuszczamy.


__________________
Born to be Bandit
http://img128.imageshack.us/img128/1609/avtkl4.gif

Offline

 

#12 2009-03-16 10:09:50

xz_666

Użytkownik

900039
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-04-13
Ujeżdżam: Black GSF 600N '97
WWW

Re: nowy się wita

jest to nieuchronny wynik co raz wiekszej popularności tego forum, oraz jeszcze wiekszej popularności motocykla jakiego dosiadamy.Zawsze omijałem szerokim łukiem fora gdzie były tak rygorystyczne zasady i troche patrze na taki rygor sceptycznie -brak posta 2 miechy- out, albo brak mozliwosci zarejestrowania sie bez polecenia przez kogos.Jednak chyba uzycie takich metod postępowania stanie sie konieczne zeby zachowac ład i nie utonąć w postach typu..która szuke polecacie, nie pali, nie hamuje, zgubiłem kluczyki etc..
To co warto byłoby chyba teraz poczynic to stworzyc FAQ z iformacjami na najczesciej padajace pytania i problemy z Dziorkiem...ale wiadomo to tylko półsrodek bo co raz wiecej ludzi chcących jezdzić, poprostu nie interesuje sie motoryzacją, motocyklami..nie iwem co to sie porobiło.


_______________
وليس للبحث عن أكثر أهمية

Offline

 

#13 2009-03-16 10:40:22

jacewer

Użytkownik

7075825
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-03-17
Ujeżdżam: B6 96' -> V-Strom 1000

Re: nowy się wita

xz_666 napisał:

To co warto byłoby chyba teraz poczynic to stworzyc FAQ z iformacjami na najczesciej padajace pytania i problemy z Dziorkiem...ale wiadomo to tylko półsrodek bo co raz wiecej ludzi chcących jezdzić, poprostu nie interesuje sie motoryzacją, motocyklami..nie iwem co to sie porobiło.

Uważam to za niezły pomysł... Jednak zdaję sobie sprawę z tego, ile info musi być w takim czymś. I ile czasu by to zajęło... Ale myślę, że może moglibyśmy założyć jakiś wątek odnośnie tego właśnie.

Podzielilibyśmy się pracą. Ktoś by opracował możliwe przyczyny nie zapalanie w odniesieniu do zaistniałych objawów (jest ich przecież skończona ilość, najczęściej się powtarzają przecież), ktoś inny wszystko, co możliwe o oponach, o elektryce... Można mieć nadzieję, że po utworzeniu takiego poradnika padałyby pytania tylko nietuzinkowe i niebanalne.

A na koniec wykasować to z netu i wydać jako książkę "Suzuki Bandit- Każda śrubka" I kasa z praw autorskich leci na konto PBC i organizacje imprez

Jeżeli przyklasnelibyście takiej inicjatywie, to oczywiście zgłaszam się na ochotnika do "zredagowania" części tego FAQ. Poza tym później można by zaznaczyć gdzieś coś takiego, że jeśli chcesz zadać kolejne głupie i oczywiste pytanie, na które odpowiedź w ww. dziale można znaleźć w 5 min, to zostanie ono od razu usunięte.

Ostatnio edytowany przez jacewer (2009-03-16 10:40:48)


życie to w ogólności dożywocie

Offline

 

#14 2009-03-16 11:01:43

Tomek

Modern-Father

Zarejestrowany: 2007-11-25

Re: nowy się wita

Ochłonąłem już po porannej dawce takich samych pytań.I muszę coś  jednak dodać od siebie co zaprzeczy mi samemu.
Nie każdy jest odważny.Nie każdy się zna na mechanice,elektryce etc. Niestety jeżeli chcemy aby nasze forum było takie jak ie jest musimy tym ludziom dać szansę czego nie robi się na innych forach.Olewa się banuje usuwa itp.
Poradnik FAQ byłby dobrym rozwiązaniem właśnie dla tych nieśmiałych.Zadaje pytanie kierujemy go do FAQ.Nie znalazł odpowiedzi lub nie potrafi sobie z czymś poradzić próbujemy pomóc.Zachowajmy niepowtarzalny charakter naszego forum.Można tylko dodać kilku moderatorów do odpowiednich działów.Przywitania,Technika czy luźne gadki.Dopasujmy modów do odpowiednich działów.Oni będą tam panować nad sytuacją.Ograniczmy banowanie.Najpierw ostrzeżenie zadanie pytania wyjaśniającego a potem ewentualnie Ban.... ale jako ostateczność.A nie bo mi się moto nie podoba albo styl jazdy


[b]Tomek
http://ggmania.eu/ico/links/947886001256820708.gif
Lepiej być 30 minut później Niż 30 lat za wcześnie

Offline

 

#15 2009-03-16 11:53:08

Aspiryna

Użytkownik

Skąd: Południe/ ok. Krakowa
Zarejestrowany: 2009-01-05
Ujeżdżam: B600N K1 a mnie kobieta ;P

Re: nowy się wita

xz_666 napisał:

jest to nieuchronny wynik co raz wiekszej popularności tego forum, oraz jeszcze wiekszej popularności motocykla jakiego dosiadamy.Zawsze omijałem szerokim łukiem fora gdzie były tak rygorystyczne zasady i troche patrze na taki rygor sceptycznie -brak posta 2 miechy- out, albo brak mozliwosci zarejestrowania sie bez polecenia przez kogos.Jednak chyba uzycie takich metod postępowania stanie sie konieczne zeby zachowac ład i nie utonąć w postach typu..która szuke polecacie, nie pali, nie hamuje, zgubiłem kluczyki etc..

Myśle że moje rozwiązanie jest optymalne:
"2.Jakiś system typu - Przywitanie i możliwość pisania postów dopiero np po 7 a najlepiej 14 dniach - to zmniejszy ilość przypadkowych osób rejestrujących się utaj bo o swój problem będą mogli zapytać dopiero po 2 tygodniach więc znajdą odp gdzie indziej i zaśmiecą inne forum,   a Ci którzy rejestrują się tutaj z prawdziwej pasji do Banditów napewno się nie obrażą że muszą zaczekać 2 tyg na wcielenie do grona."

ponieważ nie dyskryminuje nikogo, ktoś się przywita i zaczeka 2 tygodnie na możliwość pisania postów a w tym czasie ma 14 dni na to żeby poczytać forum i użyć opcji SZUKAJ jakże zapomnianej ostatnio przez świeżaków    Agrumentuje to jeszcze tym że jak ktoś się wczyta zanim zacznie sam pisać to zobaczy i zrozumie jaka atmosfera panuje na tym forum, że jest przyjacielska i wyrozumiała a nie jak zdaża się na niektórych forach że jeden drugiemu gwoździa w du.ie by ugryzł.
Myśle że to taka naturalna selekcja, że ktoś ma dobre zamiary to się wykaże cierpliwością a Ci którzy zajerestrowali się po to żeby się dowiedzieć "gdzie jest 1 w Bandicie" nie wytrzymają 2 tyg z moto zaparkowanym i zadadzą takie pytanie na innym forum i komu innemu spróją nerwy i zmarnują czas.   No chyba że chcecie pomagać w najgłupszych sprawach i najgłupszym to gwarantuje że mnie i was to przerośnie prędzej czy później i te forum się podzieli i rozpadnie (oby nie )


Prędkość może kiedyś zabije Cię, lecz dziś to ona żyć Ci daje....

Offline

 

Nowe forum otwarte! Zapraszamy do rejestracji www.polishbanditcrew.pl

Przypominamy wszystkim użytkownikom PBC, że warunkiem niezbędnym do zatwierdzenia Waszego profilu do statusu Klubowicz PBC jest wpisanie daty urodzenia oraz miasta!!


Obecne forum pozostaje w opcji read-only (tylko do odczytu).

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.srk-madhuri.pun.pl www.antifapulawy.pun.pl www.zyciekobiet.pun.pl www.granarutofan.pun.pl www.prozacnation.pun.pl